Co mówi o Tobie Twój przedpokój

Wstępując do dowolnego budynku lub mieszkania pierwsze z czym mamy do czynienia to przedpokój. Ze powodu na podział pomieszczeń w wszelkim domu czy innym lokum stanowi to znakomite rozwiązanie na dostarczenie poszczególnym pokojom integralności wobec kolejnych pomieszczeń w domu. Hol jest pierwszym pomieszczeniem które zauważa ktoś wkraczający do lokalu, a zatem w zasadniczy sposób jest jego wizytówką. Niestety bardzo wielokrotnie sprawuje on rolę graciarni gdyż pospiesznie wpadając do domu rozrzucamy różnorodne komponenty odzieży czy obuwie gdzie wypadnie. Znacząco znaczniejszą uwagę zwracamy na zdawałoby się bardziej reprezentacyjne miejsca takie jak salon czy łazienka, kiedy akurat pierwsze odczucie o nas daje się przyswoić po holu.

Jeśli rzeczywiście ma dla nas znaczenie co można sobie o nas pomyśleć nie możemy zapuszczać zaaranżowania holu. Nie jest to bynajmniej działanie oczywiste bowiem ma on zwykle dość skromny metraż i znacznym dylematem jest jego trafne spożytkowanie. Istnieją mimo wszystko wypróbowane chwyty na rozplanowanie takiego małego kawałka metrażu naszego domu.

Pierwsze co możemy poczynić to spróbować trochę optycznie zwiększyć jego rozmiar. Kapitalnym rozwiązaniem jest odmalowanie ścian na biały bądź jasny odcień, jaki rozjaśnia światło. Sporo potrafimy dodatkowo uzyskać wyzyskując twórczo zwierciadła, zwłaszcza ogromne tafle na całą ścianę. Lustro przez odbicie przeciwległej ściany spowoduje, że wnętrze będzie wydawało się znacznie obszerniejsze niż jest w rzeczywistości.

Rzeczą dobitną, chociaż często nie przyciągamy na nią uwagi, jest uporządkowanie bałaganu który najczęściej króluje w holu. Zezwoli na to wykorzystanie mebli organizujących nasze rzeczy, a zatem np. witryny na buty, haków na płaszcze czy kubła na parasole. To pomimo wszystko pewien z istotniejszych trików na to aby nasze lokum było naszą wizytówką już od wejścia, w przeciwnym przypadku goście od samych drzwi dojrzą wyłącznie bałagan jaki tam występuje.

przedpokój

przedpokój