Styl francuski - barokowy przepych

Wnętrza w stylu francuskim, nazywanym również stylem paryskim, oparte są w ogromnym stopniu na zdobieniach. Jest tak, gdyż aranżacja tego typu wnętrza bezpośrednio nawiązuje do baroku. Niemniej nie oznacza to chaosu i pstrokacizny, gdyż większość pomieszczeń w stylu francuskim cechuje elegancja i klasa.

Aby utrzymać szyk i harmonię we wnętrzach francuskich należy jasno wyznaczyć osie symetrii poszczególnych pomieszczeń. Warto oprzeć je o punkty centralne np. okno tarasowe bądź kominek. Dzięki temu o wiele łatwiej będziemy mogli operować na elementach wystroju, na które składają się tak charakterystyczne elementy jak: duża ilość światła i przestrzeni, naturalne materiały i jasne kolory.

Styl francuski cechuje się przede wszystkim ogromnymi, dobrze doświetlonymi przestrzeniami. Efekt taki spotęgować może biel naniesiona na meble i ściany, a także duża ilość luster i przeszkleń. Ponadto, francuskie wnętrza uwielbiają naturalność, dlatego dedykowanym materiałem aranżacyjnym jest drewno. Kapitalnym przełamaniem wszędobylskiej bieli mogą być pastelowe kolory np. beżowe bądź różowe poduszki, nakrycia, donice. Styl francuski uwielbia również barokowe formy mebli - ręcznie rzeźbione detale i kute wykończenia.