Zalety nadzoru inwestorskiego

Chorzów

Wzniesienie prywatnego domu to od dawien dawna marzenie olbrzymiej grupy rezydentów Polski. Jakakolwiek przypuszczalnie rodzina preferuje by jej dzieci rozwijały się w jak najodpowiedniejszych warunkach, aby miały do dyspozycji samodzielne pokoje, jak również miejsce do zabawy w ogródku niedaleko budynku. Poza tym nie wszystkich interesuje oferta gotowych domków czy apartamentowców, albowiem mają pewne kryteria które mogły nie być ujęte w takich projektach.

Jednocześnie proces budowy obiektu od postaw potrafi trwożyć. Jest to tak gigantyczne działanie, iż żaden człowiek nie preferuje robić tego na znamienne „łapu-capu”. To gigantyczne obciążenie, gdyż jest to bądź lokata majątku całego życia, bądź również perspektywa rozliczania kredytu wziętego na budowę aż do późnej starości. Ktokolwiek może, stara się zaasekurować na każdym froncie.

W przewadze wypadków w grę nie wchodzi wznoszenie budowli własnymi siłami. Podnajmuje się jakąś niewielką firmę budowlaną. Niestety, nigdy nie posiadamy gwarancji czy posiadacz podobnej firmy nie jest jakimś „Januszem biznesu”, przeto wolimy patrzeć mu na ręce. Posiadamy pod tym względem nawet odpowiednie narzędzie ustanowione przez kanony prawa. Można bowiem podnająć inspektora nadzoru inwestorskiego, który będzie weryfikował przebiegi robót budowlanych oraz poziom jakości robót budowlanych.

Przypuśćmy, że raczymy wybudować się w Chorzowie, posiadamy już parcelę, projekt i pozwolenie na budowę. Zatrudniliśmy przedsiębiorstwo budowlane z rekomendacji kolegów i teoretycznie nie powinno być z nim żadnych kłopotów. Jednak jako ludzie, jacy poniekąd nie potrzebują się znać na budowie domów, możemy zatrudnić specjalistę trudniącego się czymś takim jak nadzór inwestorski w Chorzowie, jako specjalistę który będzie naszą prawą ręką w trakcie robót budowlanych.

Inspektor nadzoru, jako osoba nie powiązana z firmą budowlaną, nie ma interesu w przymykaniu oka na jakiekolwiek nieprawidłowości mogące pojawić się w trakcie budowy. Wprost odwrotnie, postępując w interesie mocodawców, czyli inwestorów, inspektor nadzoru budowlanego ma za zadanie wyłapać wszystkie usterki oraz doprowadzić do ich poprawienia. To wysoce dobre z punktu widzenia inwestora. Wydatkując znaczącą kwotę pieniędzy na budowę, liczy on że budynek będzie wolny od wad. Podobną obietnicę zaoferować mu potrafi akurat inspektor nadzoru.